Owijarki stretch


Nowa marka na polskim rynku

W Tezaurus z powodzeniem wprowadziliśmy na polski rynek produkty włoskiego producenta maszyn do owijania folią stretch, firmy C-One. Doświadczony zespół C-One specjalizuje się w produkcji owijarek pionowych, oferując różne typy konstrukcji, dostępne jako owijarki do pracy z operatorem oraz owijarki bezobsługowe dla automatycznych linii pakujących. Stanowią one świetną alternatywę dla owijarek bardziej popularnych producentów takich jak Cyklop, niczym nie ustępując w jakości.

Owijarki stretch dla każdego ładunku

Szeroka gama owijarek do palet i innych ładunków, w połączeniu z ogromną liczbą opcji wyposażenia daje nam możliwość idealnego dopasowania owijarki strech do indywidualnych potrzeb klienta.
Maszyny oprócz foliowania stretch mogą ważyć ładunki, liczyć je, przywiązywać do palety folią stretch ustawioną w poprzek, mogą automatycznie zahaczać, zgrzewać i odcinać folię – eliminując również odstający „ogonek” na koniec procesu owijania. Oferujemy także owijarki na pilota – obsługiwane praktycznie bez pracy fizycznej.

Nowoczesne konstrukcje

Wyjątkową owijarką do palet jest model Plana – owijarka ze stołem obrotowym, którego wysokość to rekordowe 18 mm! Tak niski stół oznacza w praktyce krótszą rampę podjazdową (najazd długości 20 cm), a zatem oszczędność przestrzeni wokół owijarki stretch, a także łatwiejsze i bezpieczniejsze wprowadzanie ładunku na owijarkę przez operatora – wózek widłowy nie uszkodzi stołu niezależnie od długości widełek.

Systemy pre-stretch czyli oszczędność folii

Maszyny do foliowania C-One mogą być wyposażone w systemy prestretch, czyli rozciąg wstępny folii. Pre-stretch występuje w kilku wersjach, od mechanicznego, hamującego jedną z rolek podających folię, aż po niezależnie napędzane i sterowane rolki. Prestretch umożliwia zminimalizowanie zużycia folii stretch przez rozciąg wstępny aż do 500% – a oszczędne zużycie folii przekłada się wprost na niższe koszty pakowania.