Linie do pakowania

Linie do pakowania to system, łączący w sobie prace poszczególnych sprzętów odpowiedzialnych za czynności takie jak pakowanie, zaklejanie, foliowanie, owijanie oraz wiązanie towarów. Dzięki pełnej automatyzacji i dużych możliwościach konfiguracyjnych, korzystając z linii do pakowania zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Linie do pakowania – cechy naszych produktów

Linie do pakowania to popularne urządzenie, które – łącząc pracę poszczególnych sprzętów – (stanowisk) znacznie przyśpiesza pracę. Urządzenia dostępne w sklepie Tezaurus charakteryzuje:

  • Ekonomiczność – Dzięki połączeniu wielu technik pakowania w jedno urządzenie i synchronizacji poszczególnych jego elementów, znacznie skrócisz czas pakowania produktów, co pozwala zaoszczędzić koszty pracownicze. Co więcej, pomimo zastosowania różnych technik pakowania, urządzenie nie traci ścinek materiałów takich jak folia czy taśma.
  • Funkcjonalność – urządzenia, wchodzące w skład linii do pakowania, w jednym czasie foliują, owijają i wiążą produkty, a następnie zaklejają je i układają na wcześniej przygotowanych paletach. Proces ten znacznie zwiększa efektywność zakładu produkcyjnego w porównaniu do sytuacji, w których czynności te miałyby być wykonane manualnie.
  • Skuteczność – skonfigurowanie całości stanowisk w jedną linię znacznie zwiększa wydajność zakładu niż w przypadku, gdy poszczególne czynności miałyby zostać wykonywane oddzielnie.
  • Elastyczność każde stanowisko linii może zostać odpowiednio skonfigurowane, dzięki czemu łatwo można go dostosować do potrzeb procesu pakowania w celu podniesienia efektywności.

Zastosowanie linii do pakowania

Ze względu na zróżnicowane zastosowania linie do pakowania są wykorzystywane w wielu branżach. Linie do pakowania podzielić można na rozwiązania dedykowane danej gałęzi przemysłu takie jak linie do pakowania materiałów budowlanych, mebli i artykułów drewnopochodnych, produktów spożywczych, produktów umieszczonych na paletach oraz produktów sypkich.

Przykładem realizacji linii do pakowania narzędzi przez firmę Tezaurus jest linia do pakowania elektronarzędzi. Składa się ona z automatycznej zaklejarki kartonów, przenośników taśmowych oraz automatycznej wiązarki. Na przenośniku końcowym zintegrowana waga wysyła dane na temat zapakowanej paczki do nadrzędnego programu logistycznego.

Zastanawiasz się nad zakupem systemu linii do pakowania dla swojego zakładu produkcyjnego? Skontaktuj się z ekspertem Tezaurus, który pomoże w wyborze jak najlepszych rozwiązań dla Twojej firmy!

Zapytaj!

Rozważasz kupno linii do pakowania?

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: