Odwijak do taśmy

Odwijak do taśmy to praktyczne urządzenie, które wykorzystywane jest podczas wiązania produktów umieszczonych na paletach w celu ułatwienia ich transportu. Może być stosowany zarówno do odwijania taśm stalowych, jak i taśm PET, używanych do obwiązywania ładunków.

 

Odwijak do taśmy – charakterystyka

Odwijak do taśmy charakteryzuje się solidnością, ponieważ konstrukcja wykonana została z ocynkowanej stali i skręcona śrubami, dzięki czemu przez długie lata możemy korzystać z urządzenia. Ponadto odwijak posiada zabezpieczenia, które zapobiegają przypadkowemu rozwinięciu się taśmy i zabezpieczają taśmę przed zabrudzeniami. Odwijak zamontowany jest do wózka, którego kółka sprawiają, że rolkę z taśmą z łatwością się przestawia.

 

Odwijak do taśmy – akcesoria i wyposażenie

Odwijak zawiera liczne ułatwienia, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest jeszcze przyjemniejsze.

  • Pojemnik na urządzenia – umieszczony w wózku pozwala na przechowywanie akcesoriów, a wysokie ścianki sprawiają, że jesteśmy w stanie przenieść w nim nawet duże i niewygodne urządzenia ręczne.
  • Hamulec rolkowy – zbudowany z dwóch rolek nie dopuszcza do samoistnego rozwijania się taśmy, nawet podczas energicznego posunięcia, dzięki czemu nie istnieje potrzeba ponownego nawijania nadwyżki rozwiniętej taśmy.
  • Kółka – pozwalają na swobodne przestawianie odwijaka do taśmy w hali produkcyjnej i na placu składowym.
  • Zdejmowalna tarcza – pokrywa dociskająca rolkę z taśmą przetrzymywana jest przez poręczną przy zdejmowaniu nakrętkę, tak więc jeśli mamy taką potrzebę, możemy swobodnie odłączyć wózek od odwijaka.

Kupując odwijak do taśmy warto zastanowić się również nad dodatkowym zakupem niszczarki, służącej do rozdrabniania odpadów taśm plastikowych lub stalowych. Dzięki zmniejszeniu objętości materiału, ułatwia ona przechowywanie i utylizację resztek, pochodzących z procesu wiązania produktów.

 

Zapytaj!

Zastanawiasz się nad kupnem odwijaka do taśmy dla swojego zakładu produkcyjnego?

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: