Owijarki pionowe

Owijarki pionowe wykorzystywane są w trakcie foliowania i owijania produktów na paletach oraz pojedynczych produktów eksploatacyjnych. Ułatwiają one zabezpieczenie towarów podczas transportu poprzez wykorzystanie w sekwencji owijania elastycznej folii stretch. Owijarki pionowe dzielą się na owijarki półautomatyczne i automatyczne.

 

Owijarki pionowe – półautomatyczne

Przeznaczone dla mniejszych firm, w których zbudowanie automatycznej linii pakującej jest niemożliwe. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie funkcjonalnością oraz możliwościami programowalnymi. Model C-One Superplus kontrolowany jest za pomocą pilota, z kolei w owijarce pionowej C-One Plus wykorzystywany jest Programowalny Sterownik Logiczny (PLC), dzięki czemu zarządzamy urządzeniem poprzez wprowadzenie do jego pamięci żądanego algorytmu działania. Ponadto owijarki stretch półautomatyczne, oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, mogą służyć również do ważenia ładunków.

 

 

Owijarki pionowe – automatyczne

Ze względu na swoje możliwości szybkiego pakowania towarów, automatyczne owijarki pionowe przeznaczone są przede wszystkim dla firm o dużej wydajności produkcji. Modele Cyklop GL 2000 oraz Cyklop CSR 9120 / TWIN zapewniają możliwość opakowania nawet do 120 towarów na godzinę. Sterowane są za pomocą Programowalnych Sterowników Logicznych (PLC). Tego rodzaju owijarki pionowe wyposażone są również w agregaty rozciągające folię, zapewniające mniejsze koszty pakowania.

 

Opcjonalne wyposażenie owijarek pionowych

Firma Tezaurus umożliwia dostosowanie maszyn do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W opcjonalne wyposażenie owijarek pionowych wliczają się:

  • System pre-stretch – umożliwia on znacznie zmniejszenie zużycia folii stretch poprzez jej naciągnięcie przed użyciem, co osiągane jest dzięki różnicy w prędkości obrotu rolek podających folię.
  • Docisk górny – przyda się szczególnie w przypadku ładunków mniej stabilnych. Przytrzymuje ładunek w czasie procesu owijania.
  • Wiązanie folią – niektóre pionowe owijarki do palet posiadają możliwość obracania wózka z folią i użycia jej jako sznurka, który ustabilizuje cały towar. Dzięki temu będziesz miał stuprocentową pewność, że Twój towar jest odpowiednio zabezpieczony.
  • Podajnik folii górnej – moduł, który sprawia, że na sam koniec procesu owijania ładunek przykrywany jest z góry folią. Zapewnia to szczelne zapakowanie produktu, dzięki czemu chroniony jest przez pyłem, wilgocią i zabrudzeniami.

 

 

Zapytaj!

Planujesz zakup owijarki pionowej dla swojej firmy?

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: