Owijarki półautomatyczne

Bezpieczny transport towaru jest kluczowy w przypadku wielu przedsiębiorstw. Specjalna folia typu stretch sprawdza się w takich przypadkach znakomicie, jednak aby zautomatyzować proces pakowania powstały praktyczne owijarki, dzięki którym możliwe jest znacznie lepsze zoptymalizowanie procesu pakowania, a także bardziej ekonomiczne wykorzystywanie folii, która może być w prawidłowy sposób rozciągnięta.

Towar, który został zapakowany za pomocą owijarki półautomatycznej łatwiej transportować, ponieważ jest bardziej stabilny, a także jest on również zabezpieczony prze uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Owijarki półautomatyczne posiadają większość funkcjonalności sprzętów automatycznych, jednak ich zaletą są znacznie mniejsze rozmiary. Owijarek półautomatycznych nie montuje się bowiem przy linii produkcyjnej. Najlepiej sprawdzają się one w mniejszych przedsiębiorstwach, w których nie jest wymagana wysoka prędkość pakowania. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się ponadto wszędzie tam, gdzie owijany towar posiada niestandardowe wymiary. Pracownik może bowiem w sposób manualny kontrolować proces jego owijania.

Owijarki półautomatyczne poziome to podkategoria owijarek manualnych, które wykorzystywane są przede wszystkim do pakowania podłużnych towarów. Zazwyczaj specjalna głowica pakująca może być zamontowana na kilku różnych wysokościach, dzięki czemu operator ma możliwość precyzyjnego dopasowania urządzania do pakowania konkretnego typu towaru. Urządzenia firmy Tezaurus posiadają specjalne zabezpieczenia, dzięki którym praca przy owijarce automatycznej nie stanowi zagrożenia dla pracownika.

Jak funkcjonują owijaki półautomatyczne?

Specjalny wózek z rolką przesuwany jest horyzontalnie przez pierścienie, dzięki czemu cała powierzchnia towaru zostaje dokładnie owinięta. Sterujący pedał zamontowany na kablu umożliwia pracownikowi kontrolowanie całego procesu.

Seria EVORING S to popularna grupa owijarek półautomatycznych firmy Tezaurus, która charakteryzuje się zróżnicowanymi prześwitami pierścienia – od 400 do 1.200 mm, umożliwiając tym samym precyzyjne działanie. Ich funkcjonalność w sporej mierze opiera się na specjalnym module, którego zdaniem jest automatyczne przytrzymywanie i odcinanie folii stretch. Warto również zwrócić uwagę na system R-LOCK do łatwej regulacji ich wysokości i wygodne sterowanie PLC.

Owijarki półautomatyczne

Wśród mniejszych firmy często wybierany jest natomiast model GG Macchine AT 600 s, który jest wersją przenośnej owijarki półautomatycznej o prześwicie 620 mm. W tym wypadku ceniona jest nie tylko wygodna obsługa za pomocą sterownika nożnego, lecz również pneumatyczny docisk, który odpowiedzialny jest za stabilizację produktu w trakcie owijania. W przypadku tego urządzanie istnieje ponadto możliwości wyposażenie w przenośnik z rolkami pokrytymi PVC, a także w system rozciągu wstępnego folii, dzięki któremu jej zużycie spada. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Tezaurus.

Zapytaj!

Wyślij do nas swoje zapytanie, korzystając z formularza obok.

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: