Owijarki poziome

Owijarki poziome to grupa urządzeń, których przeznaczeniem jest foliowanie ładunków paletowych, paczek i towarów o nieregularnych kształtach. Dzięki owijaniu folią stretch towary przeznaczone do transportu będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, zabrudzeniami i uszkodzeniami. Owijarki poziome podzielić możemy na maszyny półautomatyczne i owijarki automatyczne, w pełni bezobsługowe.

 

Owijarki poziome – półautomatyczne

Dzięki owijarkom poziomym półautomatycznym możemy owinąć produkt każdego rodzaju i kształtu. W ofercie Tezaurus znajdują się urządzenia z serii AT S, których cykl owijania możemy kontrolować za pomocą Programowalnego Sterownika Logicznego (PLC) oraz umieszczonego na kablu pedału start/stop. Seria BOX S z kolei kontrolowana jest przez operatora zewnętrznym sterownikiem nożnym. Obie serie tych owijarek do palet wyposażone są w moduł mocowania o odcinania folii.

Owijarki poziome – automatyczne

Automatyczne owijarki poziome nie wymagają obsługi operatora. W serii AT A kontrola cykli przez Programowalny Sterownik Logiczny (PLC). Ponadto seria ta charakteryzuje się posiadaniem 8 programów pracy, pneumatycznego docisku, dzięki któremu z łatwością owiniemy folią nawet najbardziej niestabilne ładunki, a także w falownik prędkości owijania. Seria BOX A, oprócz mniejszej wagi i posiadania 6 programów pracy, funkcjonalnością przypomina serię AT A.

 

Pełne foliowanie automatyczne, czyli owijarki poziome TC

Warto zwrócić także uwagę na serię owijarek automatycznych TC (Total Closing), które zapewniają kompletne foliowanie towarów o różnych wielkościach i wielkościach w folię stretch lub folię bąbelkową. Ich sterowanie odbywa się poprzez Programowalny Sterownik Logiczny (PLC) z panelem dotykowym. Ponadto istnieje także możliwość personalizacji programów owijania owijarek stretch, a także opcjonalna możliwość wstępnego rozciągnięcia folii w celu jej maksymalnego wykorzystania (system pre-stretch).

 

 

Zapytaj!

Szukasz owijarek poziomych dla swojego zakładu produkcyjnego?

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: