Owijarki stretch

 

Owijarki stretch to grupa urządzeń, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu w celu owijania znajdujących się na palecie towarów lub innych produktów eksploatacyjnych. Elastyczna folia stretch sprawia, że towary są odpowiednio zabezpieczone podczas transportu, dzięki czemu są odporne na zabrudzenia oraz kurz. Owijarki można podzielić na dwa rodzaje: owijarki stretch poziome i owijarki stretch pionowe, różniące się od siebie konstrukcją i sposobem owijania.

 

Owijarki stretch pionowe

Tego rodzaju owijarki stretch służą do zabezpieczenia ładunku poprzez pionowe owijanie palety folią stretch. Dzielą się one na owijarki do palet automatyczne i półautomatyczne.

  • Owijarki pionowe półautomatyczne – tworzone są z myślą o zakładach produkcyjnych, niemogących sobie pozwolić na zbudowanie automatycznej linii pakującej. Ciekawa funkcją tego rodzaju owijarek stretch jest możliwość ważenia ładunków. Reprezentantem owijarek pionowych w ofercie firmy Tezaurus jest model Tiro, będący idealnym rozwiązaniem dla firm, chcących uzyskać zadowalające rezultaty za wyjątkowo niską cenę, a także sterowany zdalnie za pomocą pilota Superplus, posiadający aż 32 programy owijania folią stretch.
  • Owijarki pionowe automatyczne – przeznaczone dla firm, których wydajność produkcyjna wymaga szybkiego pakowania towarów. Wyposażone są w agregaty rozciągające folię stretch, co zapewnia zminimalizowanie kosztów pakowania poprzez maksymalne wykorzystanie materiału eksploatacyjnego (pre-stretch). W ofercie firmy Tezaurus wśród automatycznych owijarek pionowych znaleźć można model VERTEX P18, charakteryzujący się efektywnością i kompaktowymi rozmiarami oraz modele GL 2000 i CSR 9120, które zapewniają wydajność na poziomie 120 ładunków na godzinę.

 

Owijarki stretch poziome

Ten typ owijarek stretch służy do spiralnego owijania produktów w poziomie. Tak jak w przypadku pionowych owijarek stretch dzielą się one na owijarki automatyczne i półautomatyczne. Wszystkie sterowane są za pomocą Programowalnego Sterownika Logicznego (PLC), pracującym zgodnie z wgranym algorytmem.

  • Owijarki poziome półautomatyczne – Umożliwiają owinięcie produktu każdego rodzaju i kształtu. Zawierają w sobie całą funkcjonalność automatycznych owijarek poziomych z tą różnicą, że oprócz sterowania za pomocą PLC, posiadają także umieszczony na kablu pedał, dzięki któremu operator inicjuje start owijania towaru folią.
  • Owijarki poziome automatyczne – Przeznaczone do podłączenia do linii produkcyjnej. W owijarkach poziomych z serii TC (Total Closing), dostępnych w ofercie firmy Tezaurus, istnieje możliwość pełnej personalizacji programów owijania oraz możliwość wstępnego rozciągnięcia folii (pre-stretch).

W przypadku zainteresowania zakupem owijarek stretch nazywanych również streczarkami prosimy o kontakt.

Zapytaj!

Zastanawiasz się nad zakupem owijarki stretch do swojego zakładu produkcyjnego?

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: