Spinarka ręczna

W ofercie firmy Tezaurus znaleźć można napinacze i zaciskacze do taśmy stalowej, dzięki którym w łatwy sposób zabezpieczysz swoje towary w magazynie lub podczas transportu. Jeżeli chcesz jednak ułatwić sobie pracę, idealnym wyborem będzie spinarka ręczna do stali, będąca urządzeniem “all-in-one”, łączącym w sobie funkcję napinacza i zaciskacza. Spinarka ręczna do stali, inaczej nazywana jest wiązarką lub bandownicą i występuje w dwóch wersjach: pneumatycznej oraz manualnej.

Spinarki ręczne – działanie

Łączenie taśmy stalowej za pomocą spinarki ręcznej może odbyć się bezspinkowo poprzez nacięcia bezpośrednio w używanej taśmie. Istnieje także możliwość wykorzystania stalowych spinek różnego typu takich jak spinki zamknięte, spinki otwarte, spinki rogate, które dopasowane są rozmiarem do wykorzystywanej taśmy.

  • Łączenie taśmy bez spinek
  • Łączenie na spinki z nacięciem pojedynczym
  • Łączenie na spinki z nacięciem podwójnym

Spinarka ręczna do stali, w której łączenie odbywa się bezspinkowo, polecana jest na ogół do zabezpieczania powierzchni dużych i płaskich. Aparaty wykorzystujące spinki stalowe używane są z kolei najczęściej do zaokrąglonych, małych powierzchni.

Urządzenia pneumatyczne

W ofercie firmy Tezaurus znaleźć można urządzenia pneumatyczne i ręczne firm Cyklop, ITATOOLS czy Macroleague. Większość aparatów występuje w kilku wersjach dopasowanych do różnych szerokości taśm (13 / 16 / 19 / 25 / 32 mm). Maksymalne siły naciągu taśmy stalowej w naszych urządzeniach to 6.000 N – 9.000 N.

Spinarka ręczna jest urządzeniem, którego potrzebujesz dla swojego zakładu produkcyjnego? Zgłoś się do specjalistów z firmy Tezaurus w celu konsultacji!

Zapytaj!

Wyślij do nas swoje zapytanie, korzystając z formularza obok.

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: