Streczarki

Streczarki lub inaczej owijarki stretch to popularne urządzenia, które przydatne są przede wszystkim w takich branżach jak produkcja i transport. Dzięki nim możliwe jest szybkie zabezpieczenie towaru za pomocą elastycznej folii stretch, która chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zabrudzeniem. Zaletą zastosowania tego sposobu pakowania produktów jest większa stabilność ładunku, szybkość owijania, a także niski koszt. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli streczarek, jednak można je podzielić przede wszystkim ze względu na sposób owijania i budowę. Wyróżnić możemy więc streczarki pionowe i streczarki poziome.

Streczarki pionowe

Streczarki tego typu wykorzystuje się do owijania palet w pionie za pomocą specjalnej folii. W zależności od zapotrzebowania możemy wybrać dwa rodzaje tych urządzeń:

Streczarki pionowe półautomatyczne – owijarki tego typu najlepiej sprawdzają się w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie niemożliwe jest ustawienie w pełni automatycznej linii pakującej z uwagi na brak odpowiedniej ilości miejsca. Sprzęt z serii półautomatycznej zazwyczaj charakteryzuje się podobną funkcjonalnością, co modele automatyczne, jednak dodatkowo posiada możliwość manualnego kontrolowania mechanizmu pakującego. Modele tej serii produktów oczywiście różnią się funkcjonalnością, jednak wszystkie posiadają bardzo praktyczną zaletę – umożliwiają ważenie ładunku. W naszej ofercie warto zwrócić uwagę na streczarkę Tiro, którą na pewno docenią wszyscy przedsiębiorcy, którym zależy przede wszystkim na sprzęcie dobrej jakości w niskiej cenie. Innym modelem w tej kategorii jest streczarka Superplus, którą można sterować zdalnie za pomocą wygodnego pilota. Posiada aż 32 programy owijania, dzięki czemu z łatwością zapakują Państwo produkt nawet o mniej standardowych wymiarach.

Streczarki pionowe automatyczne – możliwości pakowania takich owijarek są znacznie większe i z tego względu są one wykorzystywane przede wszystkim w większych zakładach produkcyjnych. Ich zaletą jest na pewno wykorzystywanie specjalnych agregatów, których zadaniem jest rozciąganie folii. Dzięki temu materiał wykorzystywany jest znacznie bardziej efektywnie, a koszty pakowania stają się mniejsze. Zapraszamy Państwa do przejrzenia naszej oferty, w której mogą Państwo znaleźć model VERTEX P18, jak i  GL 2000 czy CSR 9120. Umożliwiają one pakowanie nawet 120 ładunków w czasie jednej godziny.

Streczarki

Streczarki poziome

Za pomocą tego rodzaju streczarek możliwe jest horyzontalne foliowanie towarów. Polega ono na obracaniu wózka z rolką i przesuwania go przez specjalne pierścienie. W ten sposób możliwe jest pakowanie długich ładunków. Również w tym wypadku można wyróżnić streczarki półautomatyczne i automatyczne.

  • Streczarki półautomatyczne – to bardzo praktyczne urządzenia, których dodatkową zaletą jest specjalny pedał na kablu, dzięki któremu możliwe jest ręczne rozpoczynanie procesu pakowania.
  • Streczarki automatyczne – są one podłączane do linii produkcyjnej, więc wykorzystuje się je przede wszystkim w większych zakładach. W naszej ofercie znajdą państwo modele, w których programy można dowolnie personalizować. Istnieje również możliwość wstępnego rozciągania folii, dzięki czemu jej wykorzystanie będzie znacznie bardziej efektywne. Zapraszamy do sprawdzania streczarek firmy Tezaurus.

Zapytaj!

Wyślij do nas swoje zapytanie, korzystając z formularza obok.

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: