Wiązarki akumulatorowe

Wiązarki akumulatorowe to urządzenia wykorzystywane w celu wiązania i pakowania produktów umieszczonych na paletach – również tych posiadających nieregularne kształty. Proces ten ułatwia zabezpieczenie towarów do transportu.

 

Wiązarki akumulatorowe – działanie

Głównym zadaniem wiązarek akumulatorowych jest taśmowanie towarów zarówno delikatnych, lekkich, średnich, jak i ciężkich (np. materiałów budowlanych).
Działanie urządzenia polega na naprężaniu taśmy z tworzywa sztucznego, zgrzewaniu końcówek taśmy, a na końcu procesu odcinaniu nadwyżki wykorzystanego materiału eksploatacyjnego.

 

Tryby pracy wiązarek:

  • Automatyczny – całość procesu realizowana jest pod jednym przyciskiem;
  • Półautomatyczny – operator urządzenia ręcznie kontroluje napinanie taśmy, zaś jej zgrzewanie odbywa się automatycznie;
  • Manualny – operator wiązarki akumulatorowej ręcznie kontroluje napinanie, zgrzewanie i odcięcie taśmy.

 

Wiązarki akumulatorowe – oferta Tezaurus

Znane od lat na rynku wiązarki ręczne firmy Cyklop – CLT120, CMT250 oraz CHT400 doczekały się godnych następców w modelach CLT130, CMT260 i CHT450. Spinarki do taśm PET i PP w nowej odsłonie posiadają wiele istotnych zalet, które przekładają się na jakość i wygodę pracy. Dotykowy wyświetlacz przemysłowej jakości, znacznie ulepszona wydajność wiązarki (do 800 cykli na jednym ładowaniu), wskaźnik poprawności założenia taśmy, otwór serwisowy ułatwiający czyszczenie mechanizmów wiązarki – to tylko niektóre ze zmian, jakie Cyklop wprowadził w nowych modelach swoich spinarek akumulatorowych. Aby poznać więcej szczegółów, sprawdź wiązarki ręczne Cyklop w naszej ofercie.

ITATOOLS to włoski producent maszyn wiążących, który uzupełnia naszą ofertę spinarek ręcznych o sprawdzone modele, dla niemal każdego zastosowania. Niezależnie od tego, czy pakujesz tekturę, kostkę brukową czy zwoje blachy – znajdziesz u nas wiązarkę akumulatorową dopasowaną do Twoich potrzeb, w konkurencyjnej cenie!
 

Zapytaj!

Pomożemy Ci w wyborze wiązarki akumulatorowej!

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: