Wiązarki sznurkowe

Wiązarki sznurkowe znacząco ułatwiają transport takich towarów jak warzywa, cięte kwiaty, a także bardziej wymagających produktów, jak kable czy paczki. Specjalny, elastyczny sznurek Cylastic zabezpiecza całość pakunku w delikatny sposób. Maszyny Cyklop firmy Tezaurus dostosowują ponadto siłę wiązania, by towary nie zostały uszkodzone w czasie pakowania. Modele, które znajdują się w ofercie są zróżnicowane i dostosowane do potrzeb zarówno mniejszych, jak i większych podmiotów. W ofercie można znaleźć wiązarki sznurkowe w pełni zautomatyzowane, jak i te, do operowania którymi, niezbędny jest pracownik.

Cyklop – wiązarki sznurkowe firmy Tezaurus

Jednym z modeli podstawowych jest Cyklop AXRO 2 Basic. To wiązarka sznurkowa, która przeznaczona jest do pracy z operatorem. Pracownik kontroluje proces sznurkowania za pomocą sterownika nożnego. System AXRO, który został zastosowany w wymienionym modelu, pozwala na automatyczne wiązanie, a także odcinanie linki. Istnieje ponadto możliwość dobrania odpowiednich parametrów sznurka Elastic, m. in. wytrzymałości, rozciągu czy koloru. Firma Tezaurus może w tym modelu zainstalować dodatkowo kółka i hamulec, dzięki którym urządzenie będzie można łatwo przetransportować w dowolne miejsce.

Model AXRO FQC2 można zamówić w firmie Tezaurus w wersji automatycznej lub półautomatycznej. Ta rodzaj Cyklopa również posiada ulepszoną wersję systemu AXRO, który samodzielnie odmierza długość sznurka, a także wiąże go i odcina. Dzięki temu cały proces ulega znacznemu przyspieszeniu. Model obsługiwany przez pracownika posiada specjalny sterownik, dzięki któremu możliwe jest decydowanie o momencie początkowym wiązania. Wersja w pełni automatyczna sterowana jest natomiast za pomocą PLC i można ją połączyć z taśmą produkcyjną, dzięki czemu proces produkcji i wiązania będzie przebiegał całkowicie bezobsługowo.

W ofercie mogą również znaleźć Państwo model AXRO-IN, który umożliwia wiązanie produktów w kształcie pierścienia. Jego zaletą jest fakt, że nawet niewielkie produkty o rozmiarze 35 mm, mogą być w ten sposób prawidłowo spojone. Na życzenie klienta model wiązarki sznurkowej może zostać wyposażony w specjalistyczne czujniki wejścia i wyjścia, dzięki czemu cała linia produkcyjna będzie mogła funkcjonować bezobsługowo. Wiązarka AXRO-IN może funkcjonować ze wszystkim typami sznurków Cylastic.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty firmy Tezaurus.

Zapytaj!

Wyślij do nas swoje zapytanie, korzystając z formularza obok.

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: