Automatyczna owijarka do palet i jej zalety!


Ekonomiczna i prosta w obsłudze owijarka może znacząco zwiększyć wydajność oraz przyspieszyć pracę w zakładzie produkcyjnym. Zaprojektowana z myślą o producentach z różnych branż przemysłowych jest idealnym rozwiązaniem dla małych oraz dużych firm. Sprawdzi się w zarówno w miejscach, w których nie ma możliwości instalacji linii pakującej, lub nie istnieje ku temu większa potrzeba, jak i w dużych zakładach, gdzie wykorzystuje się rozbudowane systemy składające się z kilku maszyn pakujących.

Dla niewielkich przedsiębiorstw najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zakup owijarki półautomatycznej. W dużych zakładach, które charakteryzują się wysoką wydajnością produkcji, a ilość pakowanych w ciągu godziny ładunków przekracza liczbę 20, sprawdzi się z kolei automatyczna owijarka do palet. Dzięki niej, w sposób łatwy i bezproblemowy można owinąć ciężkie materiały takie jak kostka brukowa, cegły, dachówki i inne materiały budowlane. Automatyczna owijarka do palet zapewni pakowanym paczkom bezpieczeństwo, zarówno podczas załadunku, jak i długiego transportu. Ochroni ponadto przed wilgocią i kurzem, nawet w najtrudniejszych warunkach składowania i przewozu.

Owijarki automatyczne skonstruowane zostały tak, aby spełniać indywidualne potrzeby przedsiębiorców oraz ich zakładów. Dlatego też, każda z polecanych przez nas owijarek posiada różnorodne opcje oraz funkcje. Standardowe wyposażenie owijarki zapewnia komfort codziennej pracy i spełnia podstawowe potrzeby linii pakujących. Opcjonalne wyposażenie oraz dodatkowe funkcje pozwolą z kolei dostosować działanie owijarki do systemu pracy oraz ilości ładunków, jakie pakuje się w danym zakładzie.

Każda automatyczna owijarka do palet może więc nie tylko precyzyjnie owijać i zabezpieczać wielkogabarytowe pakunki, ale również sygnalizować przebieg owijania, automatycznie podawać i obcinać folię, dostosowywać się do wysokości ładunku i odpowiednio rozciągać folię. Automatyczne owijarki są w stanie zapamiętywać do 32 wcześniej ustalonych programów pakowania. Mogą być ponadto sterowane za pomocą pilotów, co w dużym stopniu usprawnia pracę i oszczędza pracownikom czas. Niektóre z automatycznych owijarek sygnalizują moment rozpoczęcia i zakończenia cyklu owijania, a inne precyzyjnie regulują rozciąg folii. Te najbardziej zautomatyzowane mogą wykonać w ciągu godziny ponad 120 owijań ładunku. Stwarza to zakładowi przemysłowemu nowe, liczne możliwości rozwoju.

Decyzję o zakupie najlepszej dla siebie owijarki warto zatem poprzedzić dokładną analizą potrzeb oraz możliwości produkcyjnych zakładu. W oparciu o te informacje można wybrać idealną owijarkę, która w sposób optymalny wpisze się w specyfikę systemu pracy danego zakładu i podniesie jego wydajność. Wielofunkcyjność oraz możliwość wyboru parametrów pracy owijarki umożliwi każdemu przedsiębiorcy szybkie osiągnięcie tego celu.

 

Potrzebujesz naszej porady? Skontaktuj się z naszymi doradcami!