Bandownica akumulatorowa czy tradycyjna?


Każdy producent i dystrybutor wie, jak niezbędna w zakładach przemysłowych jest nowoczesna i ergonomiczna bandownica. Bez względu na to, jak duże jest to przedsiębiorstwo, jak wielu zatrudnia pracowników i jaką wydajność produkcyjną posiada. Łatwa w obsłudze i funkcjonalna bandownica jest bowiem narzędziem niezbędnym i zarazem niezastąpionym w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją, dystrybucją lub transportem.

Różnorodność bandownic potrafi jednak przysporzyć firmom i ich właścicielom wielu dylematów. Zdarza się, że ich szeroka oferta i niemożność podjęcia natychmiastowej decyzji opóźniają rozpoczęcie działalności firmy, lub co najmniej uruchomienie danej linii pakującej. Żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na zwłokę, która ograniczy możliwości jego przedsiębiorstwa i narazi go na straty finansowe. Pamiętajmy również, że bandownica to nie tylko maszyna pakująca nasz towar, ale przede wszystkim inwestycja na kilka, a nawet kilkanaście lat. W trosce o osoby, które stoją przed dylematem wyboru, spróbujemy pomóc w wyborze najlepszej dla nich bandownicy.

Bandownica tradycyjna, choć bardzo poręczna i prosta w obsłudze, coraz częściej zastępowana jest bandownicą akumulatorową. Ta ostatnia, ze względu na to, że działa na baterie, odciąża pracownika i pozwala mu na ciągłą pracę, zwiększając wydajność procesów pakowania. Ponadto bandownica akumulatorowa potrafi wykonać nawet do 800 wiązań na jedno ładowanie akumulatora, co przyspiesza nie tylko czas pakowania jednej serii ładunków, ale również pracę całego zakładu. Wysoka wydajność bandownicy akumulatorowej stanowi dla wielu przedsiębiorców element decydujący o jej zakupie.

Bandownice akumulatorowe, podobnie jak bandownice tradycyjne, są bardzo wygodne oraz proste w obsłudze. Są one przystosowane do pracy z taśmami PET i PP o różnych szerokościach oraz wysokich siłach naciągu. Umożliwiają one w ten sposób pakowanie ładunków nie tylko o niskiej i średniej wadze, ale również ciężkich towarów umieszczonych na paletach. Dodatkowe elementy oraz opcjonalne funkcje bandownic z akumulatorami jeszcze wyraźniej potwierdzają ich wyjątkową użyteczność. Dotykowy i wodoodporny wyświetlacz, energooszczędność, możliwość zapisu programów wiązania to tylko kilka przykładów dodatkowych opcji bandownic akumulatorowych, z których może skorzystać każdy przedsiębiorca – oczywiście, o ile wymaga tego funkcjonujący w jego zakładzie system pakowania.

Wybierz najlepszą spośród bandownic!

Wybierając zatem dla siebie najlepszą bandownicę, zastanów się nad potrzebami swojej firmy oraz jej możliwościami produkcyjnymi. Racjonalnie zaplanuj, jaki pułap produkcyjny chcesz osiągnąć, dołączając do systemu nową bandownicę. Znając dokładnie system pracy oraz obowiązki każdego pracownika, będziesz mógł dobrać dla siebie najbardziej optymalną bandownicę. Przemyślany zakup zaowocuje usprawnieniem działania linii pakującej, a pracownikom zapewni bezwysiłkową i jednocześnie bardziej wydajną pracę.