Kiedy i gdzie sprawdzi się bandownica automatyczna?


Bandownice automatyczne, zwane także wiązarkami automatycznymi, to niezawodny element rozbudowanych linii pakujących. Bez ich użycia pakowanie dużych lub ciężkich ładunków byłoby czasochłonne i mało wydajne. Bandownice sprawdzają się przede wszystkim podczas pakowania palet z takimi materiałami jak: płytki ceramiczne, kostka brukowa, płyty gipsowe, felgi samochodowe. Dokładnie zapakują także materiały papierowe, pudełka kartonowe lub pudełka plastikowe. Bandownice automatyczne przeznaczone są bowiem nie tylko do ładunków i paczek o dużych ciężarach, ale również do pakowania lżejszych materiałów.

Automatyczne bandownice wykorzystujące taśmę PET i PP zostały zaprojektowane tak, aby móc współtworzyć każdy, przemyślany system pakujący. Różnorodność funkcji i opcji, jakie posiadają, umożliwia dostosowanie ich do innych urządzeń oraz maszyn pakujących. Dzięki temu, zarówno istniejące już linie, jak i te w trakcie planowania, będą zawsze działać sprawnie i wydajnie przez długie lata, zapewniając przedsiębiorstwu liczne korzyści. Pod warunkiem, że będą właściwie wykorzystywane i regularnie serwisowane.

Różnorodność bandownic nie kończy się bynajmniej na wielości ich funkcji. Bandownica automatyczna może służyć bowiem do pionowego lub poziomego wiązania. Bandownica pozioma zepnie dookoła każdą paletę lub zabezpieczy jej górną część – w zależności od tego, jaki towar podlega wiązaniu. Bandownica pionowa scali ze sobą wszystkie warstwy ładunku i zabezpieczy przed jego uszkodzeniem. Obie bandownice, współpracujące ze sobą w jednej linii pakującej, mogą stanowić precyzyjny i niezawodny sposób na wiązanie palet. W połączeniu z innymi urządzeniami takimi jak owijarka czy podajnik palet stworzą zsynchronizowany system, dzięki któremu wszystkie ładunki będą zabezpieczone we właściwy sposób.

Wszystkie bandownice automatyczne przystosowane są również do pracy bez zastosowania rozbudowanej linii pakujących. Niektóre zakłady, ze względu na specyfikę swojego produktu, nie potrzebują skomplikowanych układów maszyn albo nie mają odpowiedniej przestrzeni do ich instalacji. W ich przypadku zakup bandownicy automatycznej jest uzasadniony i korzystny. Zarówno bandownica pozioma, jak i pionowa może działać sprawnie różnymi maszynami transportującymi. Wykorzystanie nowoczesnych bandownic zależy zawsze od potrzeb klienta, oraz wymagań, które stawia przed nim produkt oraz specyfika pracy w danym zakładzie.

Pozwól nam wybrać dla siebie idealną bandownicę!

Wybierając bandownicę, możemy zawsze o pomoc poprosić specjalistów z branży zajmującej się produkcją lub dystrybucją podobnych maszyn. Doświadczeni pracownicy firm oferujących maszyny pakujące powinni zawsze służyć poradą i pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące bandownic. Dzięki ich wskazówkom, każdy wybór może okazać się łatwiejszy. Zachęcamy zatem do kontaktu z firmą Tezaurus.

 

Zadzwoń – nasi pracownicy postarają się odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące automatycznych bandownic!