Ile kosztuje bandownica? Cena i czynniki ją kształtujące!


Na rynku można spotkać wiele, różniących się od siebie bandownic. Każda z nich może posiadać inne parametry, funkcje oraz odmienne przeznaczenie. Ich ceny także różnią się od siebie. Siła wiązania, zakres stosowanych taśm, rodzaj obudowy, wytrzymałość zgrzewu, czas ładowania – cechy te decydują o jakości oraz wydajności każdej z nich. Bandownica, cena bandownicy oraz jej właściwa wartość to elementy, które najtrudniej ocenić. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się czynnikom, które decydują o cenie bandownic, zarówno tych automatycznych, jak i ręcznych.

Bandownice ręczne, zwane również wiązarkami, to podstawowa forma bandownicy. Mimo niewielkich rozmiarów, są one w stanie usprawnić pracę niejednego zakładu produkcyjnego. Łatwość obsługi bandownicy oraz poręczność to dwa niezaprzeczalne jej atuty. Większe możliwości pakowania stwarza jednak wiązarka akumulatorowa, która odciąża osobę ją obsługującą i pozwala pracować jej każdego dnia w sposób bardziej wydajny. Pneumatyczna wiązarka stanowi jeszcze jedno, równie praktyczne narzędzie do pakowania. Podłączona do sprężonego powietrza działa długotrwale i bez konieczności ładowania.

Szeroki wybór bandownic oraz różnorodność ich cen sygnalizuje jednak, że muszą one znacząco różnić się od siebie, nie tylko pod względem modeli oraz poszczególnych producentów. Każda z wiązarek przeznaczona jest bowiem do pracy z ładunkami o różnej wadze i odmiennych rozmiarach. Ciężkie materiały budowlane (kostka brukowa, dachówki) wymagają dokładniejszego zabezpieczenia, w tym mocniejszych taśm i większej siły naciągu, niż potrzebuje tego paleta plastikowych butelek. Dlatego tak ważna podczas wyboru wiązarki jest analiza potrzeb zakładu oraz dokładne zaznajomienie się z parametrami każdej z nich. Najbardziej znaczącymi czynnikami decydującymi o cenie danej wiązarki są właśnie jej funkcje oraz wynikające z nich możliwości pakowania.

Zdecyduj o funkcjach swojej bandownicy!

Bandownice ręczne, akumulatorowe i pneumatyczne nie zamykają jednak całego spectrum urządzeń służących do pakowania. Z myślą o dużych producentach posiadających nowoczesne i rozbudowane linie pakujące powstały automatyczne wiązarki o dużych gabarytach. Potrafią one pakować ciężkie ładunki oraz ogromne palety towarów, które nie sposób zabezpieczyć za pomocą ręcznych urządzeń. W ogromnym zbiorze wiązarek automatycznych, zarówno tych pionowych, jak i poziomych, znajdują się wiązarki o różnych parametrach. Możliwości dostosowania maszyn do ich wymiarów, wagi, wydajności produkcji, a także wymogów dodatkowego zabezpieczania np. przez podawanie narożników ochronnych, możliwość dostosowania do rozbudowanej linii pakującej to elementy, którymi powinien kierować się przedsiębiorca przy wyborze maszyny pakującej takiej jak bandownica. Cena z kolei będzie świadczyć o jej cechach, a także o korzyściach, jakie może przynieść jej zakup.

 

Chciałbyś poznać naszą ofertę bandownic, ceny oraz ich funkcje?

Napisz do nas – szybko odpiszemy.