Jaka bandownica do palet będzie najlepsza?


Aby w sposób właściwy i w stu procentach pewny zabezpieczyć każdy ładunek, trzeba zaopatrzyć się w solidny oraz niezawodny sprzęt pakujący. Bandownica do palet stanowi przykład maszyny, która znacząco usprawnia i podnosi wydajność wielu zakładów pracy, wliczają się w nie małe przedsiębiorstwa, jak i duże firmy produkcyjne. Korzyści, które można osiągnąć dzięki dobrej jakości bandownicy, zależą w dużej mierze od wyboru jej najlepszego modelu i przypisanych mu parametrów. Na rynku istnieje bowiem wiele bardzo dobrych, solidnych wiązarek, a firmy je produkujące prześcigają się w pomysłach na wyprodukowanie tej najpraktyczniejszej i najbardziej funkcjonalnej. Tymczasem, wybór właściwej bandownicy zależy głównie od pakowanego ładunku, specyfiki przedsiębiorstwa, istniejącego w nim systemu pracy i planów produkcyjnych wyznaczonych przez osoby decyzyjne.

Czym się kierować przy wyborze bandowicy do palet?

Bandownica do palet powinna być dostosowana do potrzeb oraz możliwości zakładu pracy, w którym jest stosowana. Przedsiębiorstwa, które produkują i transportują duże ilości ładunków paletowych powinny zaopatrzyć się w wydajne i solidne bandownice do palet. Dostosowując je do istniejącej lub planowanej linii pakującej, będą w stanie stworzyć dla siebie idealny system pakowania, wykorzystujący wszelkie możliwości i zasoby zakładu. Stosując poziomą bandownicę do palet, można nie tylko wiązać całe palety, ale w niektórych przypadkach zabezpieczyć tylko górną warstwę ładunku. Tego typu wiązanie stanowi element pakowania takich materiałów jak płyty betonowe czy beton komórkowy. Pionowa bandownica do palet jest z kolei niezastąpiona w przypadku pakowania dużych, tekturowych płyt czy tektury falistej.

Alternatywą dla automatycznych bandownic do palet są banowice ręczne. Ich niewielkie rozmiary oraz możliwość stosowania w różnych lokalizacjach zakładu będzie w większości przypadków zaletą oraz kategorią decydującą o ich zakupie. System pracy w mniejszych zakładach produkcyjnych i dystrybucyjnych nie wymaga korzystania z wielkogabarytowych wiązarek. Zdarza się również, że możliwości finansowe zakładu nie pozwalają na ich zakup. W takich sytuacjach ręczna bandownica do palet będzie racjonalnym i korzystnym dla danej firmy wyborem. Jej niezawodność i wielofunkcyjność nie ustępują w niczym większym wiązarkom, a wykonane za ich pomocą wiązanie jest równie wytrzymałe i trwałe.

Przy wyborze właściwej dla siebie bandownicy do paletowanie zwróć uwagę na specyfikę i rodzaj materiałów, których pakowania dokonujesz w swoim zakładzie. Niektóre tworzywa i surowce wymagają zastosowania mocniejszych taśm wiążących, co niezaprzeczalnie wpływa na parametry poszukiwanej wiązarki. Nie bez znaczenia jest też waga ładunku, wyznacza ona sposób wiązania i określa konieczność wykorzystania materiałów dodatkowych. W efekcie, określa ona zakres wiązarek, spośród których możemy wybrać tę najbardziej optymalną dla naszego zakładu pracy.

Badnownica do palet to inwestycja na długie lata.

Masz wątpliwości dotyczące wyboru – skontaktuj się z naszymi doradcami.