Bandownica do taśmy stalowej – o tym musisz pamiętać!


Przemysł morski, budownictwo, motoryzacja, energetyka czy górnictwo wymagają stosowania specjalistycznych, stalowych taśm. Wykorzystanie ich wynika ze specyfiki stosowanych w tych dziedzinach materiałów. Ciężkie, wielkogabarytowe i trudne w transporcie ładunki wymagają niezwykle trwałego wiązania i wytrzymałych materiałów zabezpieczających. Konieczność użycia stalowych taśm wynika z wagi ładunku oraz rodzaju surowca, z którego został on wykonany. Dodatkowo, do stalowych taśm używa się tylko specjalnie skonstruowanych do tego wiązarek. Każda taka bandownica do taśmy stalowej posiada określone parametry i wyznacza tym samym możliwości pakowania.

Pręty zbrojeniowe, gąski odlewnicze, kręgi i arkusze blachy, sztabki metali, czy konstrukcje stalowe takie jak kształtowniki i profile stalowe to materiały, w przypadku których pakowania używa się bandownic do taśm stalowych. Bandownice te i ich szeroki wybór stwarzają jednak przedsiębiorcom wiele dylematów. Warto więc przed zakupem bandownicy przeanalizować ilość pakowanych w zakładzie materiałów, ich specyfikę i rozmiary, oraz zapotrzebowanie swoich klientów. Wybierając bandownicę do stalowej taśmy, można o pomoc zwrócić się do zaufanej jednostki lub specjalisty, który zawodowo związany jest z branżą maszyn pakujących.

Najlepsze bandownice wysokiej jakości

Posiadając pełną wiedzę o potrzebach i możliwościach firmy, oraz wymaganiach stawianych przez klientów, warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku bandownicom. Podczas poszukiwań wybierajmy zawsze sprawdzonych producentów, którzy posiadają długoletnie doświadczenie, i mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami o ich maszynach oraz materiałach pakujących. My zaufaliśmy między innymi firmie CYKLOP, która oferuje solidnie skonstruowane i niezwykle precyzyjne wiązarki. Wśród naszych faworytów znalazła się również włoska firma ITATOOLS produkująca lekkie i niedrogie bandowice. Obie proponują bardzo praktyczne urządzenia, które mogą służyć latami i stwarzać wielu firmom nowe możliwości produkcyjne.

Podczas wyboru najbardziej optymalnej bandownicy do stalowych taśm nie wolno zapomnieć o wyborze odpowiedniej taśmy. Parametry każdej z nich określają szczegółowo ich szerokość, grubość i rodzaj powierzchni. Taśma lakierowana, taśma ocynkowana, taśma ocynkowana galwanicznie – to najczęściej wybierane przez klientów rodzaje taśmy stalowej. Ich specjalistyczne powłoki pozwalają dłużej magazynować taśmę, zabezpieczając ją oraz towar przed naturalną korozją. W przypadku niektórych ładunków, a dokładniej w przypadku małych i okrągłych powierzchni, a także materiałów ciężkich niezbędne jest wykorzystanie spinek, które trwale scalają stalową taśmę. W takich sytuacjach wykorzystuje się bandownice spinkowe. Z kolei przy płaskich i dużych powierzchniach (ze względu na konstrukcję bandownic) oraz ładunkach lżejszych stosuje się bandownice bezspinkowe.

Korzystając z bandowic do taśm stalowych, można dodatkowo zastanowić się nad zakupem specjalistycznego odwijaka oraz niszczarki do stalowych taśm. Urządzenia te mogą ułatwić pakowanie oraz zwiększyć wydajność procesu pakowania, a w konsekwencji także wydajność całego zakładu pracy.

Interesuje Cię wysokiej jakości bandowica do taśmy stalowej?

Napisz do nas, a my pomożemy Ci wybrać!