Jak usprawnić pakowanie palet?


Dokładne pakowanie palet oraz zabezpieczanie towarów wyznacza system pracy wielu przedsiębiorstwom, które zajmują się produkcją, dystrybucją oraz transportem. Każde z nich posiada swoją specyfikę działań, rodzaj towarów oraz określoną liczbę pracowników. Wszystkie elementy te wyznaczają zakres oraz formę działań, w tym głównie działań pakujących. To one decydują, w jaki sposób należy pakować każdy produkt i poszczególną paletę, a także jakie maszyny pakujące wybrać do danej linii. Pakowanie palet jest więc uwarunkowane wieloma czynnikami, których świadomość oraz uwzględnienie podczas modernizacji linii wymaga specjalistycznej wiedzy oraz znajomości danej branży.

Niezbędna pomoc naszych specjalistów

Jeśli chcemy zatem usprawnić lub zmodernizować istniejącą już linię pakującą, warto o pomoc zwrócić się do specjalistów, którzy każdego dnia zajmują się projektowaniem lub nadzorem rozbudowanych systemów pakowania. Pracownicy firmy Tezaurus od lat planują nowoczesne linie pakujące. Posiadając duże doświadczenie, tworzą korzystne dla firm rozwiązania i wdrażają nowatorskie pomysły. Ich działania przynoszą korzyści w bardzo szybkim czasie, w tym również korzyści finansowe. Za sprawą zaproponowanych przez nich zmian wiele zakładów przyspieszyło własne procesy produkcyjne i poszerzyło swoją ofertę produktową. Za ich sprawą wydajność tych przedsiębiorstw znacznie się polepszyła.

Metod na usprawnienie systemów zajmujących się pakowaniem palet jest wiele. Zakup nowej maszyny, migracja na nowe sterowniki, modernizacja systemu sterowania, rozszerzenie wyposażenia jednej z maszyn, zmiany w strukturze linii to kilka pomysłów na zmianę. Ważne jest jednak, aby każda modernizacja była miarodajna do nakładów finansowych oraz opierała się najbardziej optymalnym dla danego zakładu rozwiązaniu.

Dobór wiązarki do rodzaju i rozmiaru ładunku jest zadaniem, które tylko pozornie wydaje się być łatwym. W rzeczywistości wymaga ono specjalistycznej wiedzy, co najmniej kilkuletniego doświadczenia, umiejętności komunikacji oraz zdolności perpertywicznego myślenia. Dzięki połączeniu tych cech można stworzyć inteligentny program sterujący poszczególnymi maszynami i całymi liniami pakującymi, lub zbudować zindywidualizowane systemy nadzoru pakowania.

Modernizacja bez pomocy z zewnątrz wymaga nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale również dużej ilość czasu. Wiele firm nie może jednak pozwolić sobie na wstrzymanie linii pakującej, mogłoby to przynieść jej niepotrzebne straty. Porada specjalisty lub zaufanej jednostki zajmującej się wdrażaniem korzystnych systemów może uchronić przed ewentualnymi szkodami i przynieść niespodziewane korzyści. Zachęcamy zatem do szukania pomocy i korzystania z funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki nim pakowanie palet stanie się nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale również bardziej wydajne.

 

Szukasz najlepszej metody pakowania palet?

Skontaktuj się z naszymi doradcami.