Obkurczarka i jej rola w linii pakującej!


Specyfika niektórych ładunków wyznacza konieczność korzystania z nowoczesnych maszyn kapturujących. Materiały takie jak cegły, dachówki, silikaty, beton komórkowy, cement czy zaprawa w workach wymagają bowiem precyzyjnego zabezpieczenia przed wilgocią. Obkurczarki sprawdzają się równie dobrze w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz branży zajmującej się produkcją środków czystości. Kapturowanie za pomocą obkurczarek decyduje nie tylko o bezpieczeństwie transportowanego towaru, ale może wpływać także w dużym stopniu na wizerunek firmy. Dbałość o jakość sprzedawanego lub transportowanego towaru świadczy bowiem o szacunku, jakim przedsiębiorca darzy swoje dobra oraz swoich kontrahentów.

Metody kapturowania

Wśród nowoczesnych form kapturowania znajduje się nie tylko standardowe kapturowanie, ale również kapturowanie termiczne. Pierwsza metoda Stretch Hood, wykorzystująca elastyczną folię, polega na nałożeniu rozciągniętego kaptura na paletę towaru. Rozciągnięcie folii odbywa się za pomocą czterech narożnych uchwytów, które nakładają przygotowany wcześniej kaptur na towar, bez uszkodzenia pakowanej w danej chwili palety. Opuszczona na ładunek folia dostosowuje się do pakowanych paczek i produktów, stabilizując je i gwarantując większe bezpieczeństwo w trakcie transportu.

W przypadku metody Thermo Shrink luźny kaptur zostaje najpierw nałożony na ładunek, aby następnie pod wpływem wysokiej temperatury zostać obkurczony do właściwych mu rozmiarów. Wszystko odbywa się za sprawą maszyn generujących gorące powietrze, które nie zagraża w żaden sposób towarowi. Ponadto, folia wykorzystywana przez dobrej jakości obkurczarki to termokurczliwa folia przystosowana do tego rodzaju pakowania. Dzięki niej oraz wysokiej jakości obkurczarce paleta zostaje w pewny i dokładny sposób zabezpieczona przed czynnikami takimi jak kurz i wilgoć.

Niezależnie jednak od wybranej metody, każda wysokiej jakości obkurczarka nie tylko zabezpieczy daną paletę, ale może usprawnić pracę nie jednej, rozbudowanej linii pakującej. Uniwersalność oraz możliwość wykorzystania obkurczarki w różnego rodzaju branżach świadczy o jej wielofunkcyjności. Pomaga również w łatwy i szybki sposób wbudować ją w istniejące już systemy pakowania, które wykorzystują maszyny pakujące takie jak chociażby wiązarki. Co więcej, obkurczarki, stanowiąc często ostatni etap pakowania, dopełniają cały proces, gwarantując towarowi całkowite bezpieczeństwo. Praca obkurczarki posiada zatem w wielu branżach duże znaczenie, a w niektórych przypadkach jest wręcz niezastąpioną maszyną pakującą. Aby wybrać zatem niezawodną i bezawaryjną obkurczarkę, warto poszukać taką, która została wyprodukowana przez sprawdzoną firmę. My zaufaliśmy włoskiej firmie Messersi, która od lat dostarcza nam bardzo dobrej jakości sprzęt.

 

Dowiedz się więcej o funkcjonalnej obkurczarce.

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na twoje pytania.