Owijanie palet folią może być prostsze i szybsze!


Owijanie palet to proces dla wielu przedsiębiorstw niezbędny. Owijarki z kolei, które wykonują często ponad 100 owijań w ciągu godziny, stanowią niezastąpiony sprzęt pakujący. Szeroki wybór zapewnia jednocześnie, że każda firma może znaleźć dla siebie najbardziej optymalną owijarkę ładunków paletowych. Owijarki w formie obrotowych stołów, wirujące ramiona, owijarki pierścieniowe to najcześciej wybierane przez przedsiębiorców owijarki. Dzięki ich wysokiej wydajności każda linia pakująca może zostać usprawniona w sposób znaczący i przynoszący wymierne korzyści, w tym również korzyści finansowe.

Owijanie i maszyny je wykonujące

Owijanie palet folią to zadanie łatwe, ale wymagające dobrego pod względem jakości sprzętu pakującego. W wielu przypadkach podstawowe wymagania spełniają stoły obrotowe, które są wyjątkowo łatwe w obsłudze, serwisie oraz budowie. Ich instalacja nie wymaga zbyt wielkich sił oraz nakładów czasowych. Jej parametry można w sposób łatwy oraz szybki zmienić i dostosować do wymagań pakowanego w danej chwili ładunku. Prędkość owijania folią, szybkość wózka, regulacja naciągu folii, opcja zatrzymania, dostępność dwóch trybów pracy (automatyczny i półautomatyczny) to podstawowe elementy dostępne w niemal wszystkich owijarkach do palet.

Rozbudowane i bardziej nowoczesne modele stołów obrotowych posiadają równie nowoczesne rozwiązania oraz komponenty. Umożliwiają pakowanie większej ilości ładunków, ich ważenie, szybsze załadowanie palety na stół (za sprawą przenośnika rolkowego), czy wybór odpowiedniej wielkości stołu odpowiadającej wielkości ładunku. Dodatkowo, wszelkie możliwe do ustawienia tryby owijania oraz sposoby działania można ustawić na czytelnych i prostych w obsłudze panelach sterowania.

Ilość dostępnych funkcji oraz opcji wyposażenia stołów obrotowych sprawia, że każdy przedsiębiorca może wybrać odpowiednią dla swojego zakładu maszynę. Dystrybutorzy urządzeń pakujących oraz nowoczesnych rozwiązań pakujących, w tym również firma Tezaurus, oferują zarówno stoły obrotowe, jak i owijarki z wirującym ramieniem. Drugi typ owijarek to wyjątkowo szybkie owijarki, które potrafią wykonać około 50 obrotów na minutę. Możliwość ciągłej pracy modeli automatycznych podnosi jeszcze bardziej ich wydajność, a typ konstrukcji z wirującym ramieniem umożliwia pakowanie wyjątkowo ciężkich palet.

Trzecim rodzajem owijarek, obecnym również w ofercie firmy Tezaurus, są owijarki pierścieniowe, które do wiązania wykorzystują pierścień obrotowy. Dzięki możliwości ustawienia wielkości pierścienia oraz jego prędkości każdy ładunek, nawet ten o największych gabarytach oraz dużej wadze, zostaje dokładnie i bezpiecznie zapakowany. Przy dużych i ciężkich ładunkach, w szczególności w zakładach o intensywnym tempie pakowania, sprawdzą się równie owijarki z wirującym ramieniem.

 

Interesuje Cię technologia owijania palet folią?

Zadzwoń do nas – odpowiemy na Twoje pytania.