Paskarka automatyczna, co to takiego?


Paskarka automatyczna to urządzenie przeznaczone do pakowania paczek oraz pakietów niewielkich ładunków. Przez wielu znana jest jako wiązarka automatyczna. Niezależnie jednak od nazwy, jaką się jej przypisuje, wielu przedsiębiorców ceni ją ze względu na możliwości oraz wydajność, którymi się charakteryzuje. Dzięki wbudowanym w nią funkcjom można pakować różnorodne pakunki, począwszy od plików kwiatów, a kończąc na ciężkich paczkach. Paskarka automatyczna sprawdza się ponadto w różnych branżach, które zajmują się między innymi produkcją, transportem i dystrybucją.

Paskarki Tezaurus

Szeroka oferta paskarek, którą proponuje firma Tezaurus, zawiera paskarki ramowe przeznaczone do pracy z wysokiej klasy liniami produkcyjnymi oraz przy współpracy z operatorem. Drugi rodzaj paskarek określa się często jak paskarki półautomatyczne, ale ich wydajność oraz skuteczność w niczym nie ustępuje paskarkom w pełni zautomatyzowanym. Zarówno paskarki automatyczne, jak i paskarki półautomatyczne posiadają wiele ważnych i cennych opcji, które wspomagają pracę zakładów i zwiększają ich wydajność produkcyjną. Czytelne i wygodne panele sterowania ułatwiają i przyspieszają obsługę paskarek. Ich przemyślana konstrukcja czyni je stabilnymi oraz łatwymi w przestawieniu. Wiele przedsiębiorstw korzysta z nich w różnych miejscach zakładu. Elementy takie jak koła oraz nogi stabilizujące zabezpieczają maszynę wraz z pakowanym przez nią ładunkiem.

Ponadto, automatyczne paskarki ramowe posiadają możliwość zmiany wysokości swojej ramy. Opcja ta umożliwia dostosowanie urządzenia do różnych pod względem rozmiarów paczek. Funkcja ta zadowoli w szczególności przedsiębiorców, którzy każdego dnia muszą pakować ładunki różnego typu. Siła naciągu taśm wykorzystywanych przez tego typu wiązarki także może zostać ustawiona zgodnie z potrzebami danej paczki lub produktu. Wysokiej jakości maszyna pakująca, w tym również automatyczna paskarka, oraz właściwie dobrane parametry pakowania zadecydują o wydajności całej linii.

Nie bez znaczenia dla wydajności będzie wybór właściwej taśmy wiążącej. Paskarki wykorzystują do swojej pracy taśmy polipropylenowe, zwane również taśmami PP. O ich szerokości grubość decyduje ładunek, który jest w danej chwili pakowany. Wszystkie te elementy stanowią o rodzaju paskarki, która powinna zostać zakupiona dla danego zakładu. Firma Tezaurus oferuje szeroki wybór taśm, spośród których można wybrać tę odpowiednią dla danej paskarki. Jeśli posiadasz zatem problem z wyborem taśmy lub paskarki, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów. Ich doświadczenie oraz szczera chęć pomocy pozwoli wspólnymi siłami dokonać najlepszego wyboru.

 

Szukasz paskarki automatycznej dla swojego zakładu?

Skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!