Paskarka ręczna dla twojej firmy


Ręczne paskarki to niezawodny, a w niektórych przypadkach niezbędny sprzęt pakujący. Wykorzystują je zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa liczące kilkaset pracowników. Ze względu na swoją wielofunkcyjność sprawdzają się w różnych branżach przemysłowych. Paskarka ręczna jest bowiem maszyną niezawodną i niezwykle wydają. Nawet podstawowe jej modele gwarantują firmom zwiększenie wydajności pracy oraz poszerzenie możliwości rozwoju. Wybierając dla siebie najlepszą paskarkę ręczną, weźmy pod uwagę każdą naszą potrzebę i każdy parametr techniczny wiązarki. Dopasowując do siebie te dwa elementy, jesteśmy w stanie dokonać najlepszego wyboru.

Rodzaje paskarek i ich funkcje

W przypadku paskarek ręcznych możemy wybrać spośród paskarek akumulatorowych oraz paskarek pneumatycznych. Każda z nich posiada określone funkcje i przeznaczona jest do pakowania ładunków o specyficznych cechach. Paskarki akumulatorowe, określane również jako wiązarki akumulatorowe, to wygodne i sprawdzone paskarki mogące pakować różnorodne ładunki, począwszy od niewielkich paczek, a kończąc na ładunkach paletowych. Do pakowania ładunków wykorzystują taśmy poliestrowe (taśmy PET) oraz taśmy polipropylenowe (taśmy PP), stosując ich różne szerokości oraz grubości. Dzięki temu każdy ładunek i paczka zostaną zapakowane dokładnie i bezpiecznie dotrą do swojego docelowego miejsca.

Niemiecka firma Cyklop oraz włoski producent ITATOOLS oferują różnorodne paskarki o rozbudowanych opcjach pakowania. Licznie programy wiązania, możliwość dostosowania do rozmaitych taśm, regulacja czasu poszczególnych wiązań oraz siły zgrzewu to tylko niektóre cechy, które pozwalają na określenie właściwych i najbardziej optymalnych dla ładunku ustawień. Czytelne panele sterowania, wysoka energooszczędność i łatwość w obsłudze to jedne z najbardziej znaczących zalet paskarek akumulatorowych.

W naszej szerokiej ofercie wiązarek ręcznych znajdują się także wiązarki pneumatyczne. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza, dzięki czemu umożliwiają one bezustanną pracę z ładunkami. Ich wytrzymałość oraz solidna konstrukcja pozwalają wiązać ciężkie i wymagające dużych sił naciągu ładunki. W naszej ofercie znalazły się wiązarki pneumatyczne firmy ITATOOLS, które wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Nasi klienci chwalą je w szczególności za poręczność oraz wygodę użycia. Ze względu na konieczność stałego dostępu do sprężonego powietrza, paskarki pneumatyczne sprawdzają się jednak tylko w firmach, które dokonują pakowania w wyznaczonych do tego miejscach.

Posiadając już ogólny zarys modeli paskarek ręcznych, możesz dopasować jedną z nich do swoich potrzeb. Weź pod uwagę swoje wymagania, obecny system pracy oraz plany na przyszłość. Nie zapomnij o możliwościach swojego zakładu, w tym o ilości swoich pracowników. Pamiętaj jednak, że najważniejszym kryterium w wyborze paskarki jest Twój produkt.

 

Wydajna paskarka ręczna?

Dowiesz się o więcej, dzwoniąc do nas.