Pionowe maszyny pakujące do twojej linii pakującej!


Ładunki o dużych rozmiarach, takie jak chociażby palety materiałów budowlanych, wymagają wyjątkowo precyzyjnego i wytrzymałego sprzętu pakującego. Ich wysokości oraz szerokości ograniczają bowiem działanie człowieka, generując potrzebę wykorzystania tylko wielkogabarytowych maszyn pakujących. Urządzenia te niezbędne są w szczególności w dużych, prężnie funkcjonujących firmach oraz branżach. W przedsiębiorstwach tego typu buduje się rozbudowane linie pakujące, które wykorzystują urządzenia takie jak wiązarki czy owijarki. Pionowe maszyny pakujące umożliwiają dokładne i pewne pakowanie wszelkich ładunków. Pionowa wiązarka zabezpiecza produkty przed uszkodzeniem podczas przeładunku i transportu za pomocą taśmy PET. Owijarka pionowa może uczynić to niemal równie skutecznie, ale przy użyciu specjalistycznej folii stretch.

Cechy idealnej wiązarki pionowej

Pionowa maszyna pakująca, w tym przypadku pionowa wiązarka, wykorzystuje do pakowania taśmy polipropylenowe (PP) lub taśmy poliestrowe (PET). Możliwości wiązań istnieje bardzo dużo. Wszystkie one uwarunkowane są jednak rodzajem ładunku oraz danego możliwościami przedsiębiorstwa. Ilość ładunków, ich gabaryty oraz specyfikacja surowca, z którego są wykonane decydują o rodzaju niezbędnej do ich pakowania wiązarki oraz jej szczegółowych parametrach. Firmy takie jak Tezaurus oferują szeroką ofertę wiązarek pinowych, z których zawsze można wybrać najbardziej optymalną maszynę. Dodatkowe możliwości stwarza opcjonalne wyposażenie każdej z nich, co w dużym stopniu decyduje o ich uniwersalności.

Maszyny pionowe pakujące różnego rodzaju ładunki to urządzenia, które wiążą i scalają ładunki na poszczególnych paletach, ale również zabezpieczają przed kurzem i wilgocią. Owijarki są tego najlepszym przykładem. Wśród nich dużą wartość dla wielu przedsiębiorców posiadają owijarki pionowe, które sprawnie i szybko są w stanie owinąć niemalże każdy ładunek. Ich szeroki wybór pozwala pakować rozmaite ładunki, począwszy od lekkich, pojedynczych palet przeładowywanych za pomocą wózka widłowego, a kończąc na ciężkich, ogromnych ładunkach pakowanych za pomocą transporterów rolkowych oraz innowacyjnych linii pakujących.

Nowoczesne maszyny do pakowania, a w szczególności pionowe maszyny pakujące, to niezbędne urządzenia dla firm zajmujących się produkcją, dystrybucją lub transportem. Zaprojektowane z myślą o różnorodnych segmentach przemysłu i zbudowane z najlepszych, wyjątkowo wytrzymałych materiałów wspomagają istniejące systemy pakujące lub biorą udział w współtworzeniu nowych, wydajnych linii. Niezaprzeczalnie wspomagają zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i dużych producentów. Mogą rozwiązać dotychczasowe problemy wynikające ze złego planowania lub zarządzania, a w niektórych sytuacjach zażegnać kryzysy finansowe. Właściwy dobór oraz zakup maszyny pakujące to dobra inwestycja i jednocześnie szansa na lepszą przyszłość.

 

Rozważasz zakup pionowej maszyny pakującej?

Nasi doradcy podpowiedzą Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę – napisz do nas lub zadwoń.