Signode BXT3-19 i konkurencyjne dla niej wiązarki


Ręczne wiązarki posiadają przewagę nad innymi urządzeniami wiążącymi dzięki swojej wielofunkcyjności oraz prostej obsłudze. W swojej wydajności dorównują nowoczesnym, automatycznym wiązarkom przeznaczonym między innymi do pracy z rozbudowanymi liniami produkcyjnymi. Wiązarka Signode BXT-19 jest tego najlepszym przykładem. Choć wymaga obsługi operatora, ilość funkcji, jakie posiada, pozwala pakować jej różnorodne ładunki, począwszy od plików tektury, a kończąc na płytach gipsowych. Jej możliwości oraz cechy czynią z niej inwestycję i jednocześnie niezbędny do codziennej pracy sprzęt pakujący.

Niezawodna wiązarka i jej cechy

Wytrzymała, stabilna wiązarka Signode BXT3-19 działa wyjątkowo wydajnie i sprawnie. Jedno jej naładowanie umożliwia wykonanie do 800 wiązań, co stawia inne wiązarki daleko w tyle. Do jej pracy wykorzystywane są zarówno taśmy polipropylenowe (PP), jak i taśmy poliestrowe (PET). Wiązarka ta przystosowana jest do wiązania ciężkich i dużych ładunków, w tym palet z materiałami budowlanymi. Aby właściwie i pewnie je zabezpieczyć, wykorzystuje szerokie (do 19 mm) i grube taśmy. Siła naprężenia jest równie duża, sięga bowiem 4500N. Wiele innych rodzajów wiązarek nie posiada tak rozbudowanych funkcji i nie stwarza przedsiębiorstwu tak wielu możliwości. Za sprawą tego wiązarka Signode BXT3 posiada tylko niewielką ilość równych sobie konkurentów. W grupie tej znajdują się między innymi wiązarki firmy Cyklop.

Ze względu na możliwość wyboru jednego z trzech trybów pracy, wiązarka Signode BXT3-19 może być stosowana w zakładach, które pakują różne pod względem rozmiarów oraz parametrów ładunki oraz w przedsiębiorstwach, w których wiąże się identyczne, lub podobne ładunki. Tryb automatyczny stosuje się w przypadku wiązania dużych ilość takich samych paczek i palet. Tryb półautomatyczny zalecamy wykorzystać przy wiązaniu tego samego rodzaju ładunków. Z kolei tryb ręczny to tryb sprawdzający się najlepiej w przypadku różniących się od siebie wyrobów lub produktów.

Co więcej, używanie wiązarki Signode BXT3 jest bardzo łatwe, podobnie jak w sytuacji użytkowania wiązarek firmy Cyklop. Wiązarka Signode BXT3 posiada bowiem czytelny panel, który dokładnie wskazuje poszczególne parametry ustawień. Można ustawić na nim i kontrolować takie elementy jak tryb pracy , siła naciągu, czas zgrzewu. Panel informuje nas również, na jakim etapie cyklu się znajduje. Jest w stanie ostrzegać nas przed błędem użycia lub zasygnalizować zaistniałą usterkę. Funkcje te podnoszą bezpieczeństwo zarówno operatora wiązarki, jak i osób znajdujących się w pomieszczeniu, w którym odbywa się wiązanie.

Podsumowując, wiązarka Signode BXT3-19 to niezwykle przydatna w zakładach produkcyjnych oraz przedsiębiorstwach transportowych maszyna do wiązania. Nie tylko sprawia, że proces pakowania staje się łatwy i szybszy, ale zapewnia, że zapakowany towar dotrze całkowicie bezpiecznie do wyznaczonego wcześniej celu.

 

Szukasz wiżarki Signode BXT3-19, a może innego jeszcze lepszego modelu?

Mamy dla Ciebie kilka propozycji – skontaktuj się z nami.