Spinarka do taśmy w akcji!


Spinarka do taśmy określana jest różnymi – często mylnymi – nazwami. Fachowe nazewnictwo przypisuje jej określenie wiązarka, tymczasem w powszechnym użyciu najczęściej określa się ją jako bandownica. Spinarka do taśm, bez względu jednak na to, jaką nazwą się ją określa, to niezawodne i wytrzymałe urządzenie do pakowania ładunków o małych i dużych rozmiarach. Używana w różnych branżach produkcyjnych oraz logistycznych sprawdza się w każdej z nich niezawodnie i zawsze z pozytywnymi skutkami dla jej właścicieli.

Wiązarki dostosowane do Twoich wymagań

Oferta firmy Tezaurus pozwala zapoznać się z różnymi spinarkami i wybrać spośród nich tę najlepszą. Parametry każdej spinarki, wyznaczające jednocześnie jej możliwości, pomogą określić i sprecyzować, czy jest ona właściwą dla nas maszyną pakującą. Wybór nie jest jednak łatwy, a możliwości jest wiele: spinarka do taśmy poliestrowej (taśma PET), spinarka akumulatorowa, spinarka pneumatyczna, spinarka w pełni manualna. Zanim zatem dokonamy właściwego wyboru warto poznać typy wiązarek i ich przeznaczenie. Posiadając ogólną wiedzę o spinarkach do taśm, będziemy mogli określić, który typ jest nam potrzebny, a znajomość potrzeb oraz wymagań wobec nowej maszyny, pomoże ocenić, czy dana spinarka spełnia nasze oczekiwania i czy jest w stanie przynieść nam zamierzone korzyści.

Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych wiązarek znajdują się wiązarki akumulatorowe przeznaczone do wiązania ładunków za pomocą taśm poliestrowych (czyli tzw. taśm PET). Łatwe w obsłudze, niezwykle praktyczne oraz wytrzymałe wiążą małe i duże ładunki. Są w stanie zabezpieczyć materiały lekkie, jak i ciężkie. Te ręczne, ale jednocześnie wygodne maszyny nie wymagają dodatkowego sprzętu wiążącego. Ich praca nie będzie jednak kolidowała z pracą innych urządzeń, jeśli takie w danym systemie pracy są wykorzystywane. Nasze doświadczenie pozwala nam wyróżnić w szczególności wiązarki firmy Cyklop oraz wiązarki ITATOOLS. Ich popularność oraz opinie naszych klientów świadczą o tym, że są one jednymi z najlepszych i najbardziej sprawnych wiązarek na polskim rynku. Warto zapoznać się zatem z ich ofertą.

Równie często wykorzystywaną przez producentów maszyną wiążącą jest wiązarka do taśmy stalowej. Stosowana jest ona do pakowania materiałów wielkogabarytowych, ciężkich i trudnych w transporcie. Niektóre surowe, w tym pręty zbrojeniowe, arkusze blachy, sztabki metali, gąski odlewnicze, czy różnego rodzaju konstrukcje stalowe, mogą zostać zapakowane jedynie za pomocą wiązarek wykorzystujących stalowe taśmy. Bez ich udziału wymienione ładunki nie mogłyby być właściwie zabezpieczone, a w konsekwencji również przetransportowane do miejsca docelowego.

W pełni zautomatyzowane wiązarki poziome oraz pionowe to maszyny przeznaczone do pracy z rozbudowanymi systemami pakującymi. Sprawdzają się również w zakładach, które charakteryzują się dużą produkcją, w konsekwencji czego potrzebują sprawdzonych i wydajnych maszyn pakujących. Taśmy stalowe oraz właściwie dopasowana do nich wiązarka wesprze istniejącą już linię lub pozwoli stworzyć nowy, wydajny system pakowania.

 

Wybór odpowiedniej spinarki do taśmy nie jest łatwy dla osoby bez doświadczenia.

Napisz, lub zadzwoń do nas – postaramy się pomóc.