Strapex STB 71 – zakup modelu czy lepsza alternatywa?


Wciąż rozwijająca się w Polsce branża przemysłowa i nowe kierunki jej rozwoju sprawiają, że coraz więcej firm poszukuje nowych, inteligentnych rozwiązań. Wiele z istniejących do kilkudziesięciu lat firm staje przed koniecznością, lub w wyniku planowanego postępu chce modernizować swoje systemy produkcyjne i linie pakujące. Ich ogromna część poszukuje nowoczesnych i jednocześnie wydajnych maszyn pakujących. W głównej mierze celem tych poszukiwań są wiązarki, ale nie brakuje wśród nich także owijarek i dyspenserów do taśm. Przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej inwestują w lepsze pod względem jakości taśmy, w tym taśmy PET oraz taśmy PP. Nierzadko kupują także stalowe taśmy oraz przeznaczone specjalnie dla nich wiązarki. Spinarki, zwane również bandownicami lub wiązarkami, stanowią jednak większą część kupowanych maszyn pakujących.

Wybór najlepszej alternatywy

Poszukując nowoczesnej i wydajnej wiązarki, warto zwrócić uwagę na solidne wiązarki Cyklop, wiązarki firmy ITATOOLS, czy wiązarkę Strapex STB 71. Funkcje ostatniej z nich, oraz jej możliwości pomogą zabezpieczyć odpowiednio każdy produkt i przygotować go do załadunku lub transportu. Parametry wiązarki Strapex STB 71 oraz łatwy sposób ich ustawienia pozwalają pracować wiązarce z różnymi ładunkami, a jej prosta i poręczna budowa umożliwi pracę w różnych miejscach w zakładzie. Komfort jej użytkowania może z kolei wpłynąć na wydajność całego systemu pakowania w zakładzie, a w konsekwencji zyskać nowych klientów.

Automatyczne urządzenie ręczne, jakim jest Strapex STB 71, to urządzenie nowej generacji – proste, praktyczne i wydajne. Jego budowa i funkcje odpowiadają wymogom rynku, a w szczególności zmianom, jakie zachodzą w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją, podobnie jak urządzenia dostępne w ofercie firmy Tezaurus. Dlatego też, w wiązarce Strapex STB 71 w sposób szybki i łatwy można zmienić czas zgrzewu, siłę naciągu taśmy (400-1200N) i tryb pracy (automatyczny, półautomatyczny ręczny). Jest to możliwe między innymi dzięki wyraźnemu i łatwemu w obsłudze panelowi, a także stabilnej i jednocześnie lekkiej konstrukcji.

Dodatkowo, wiązarka Strapex STB 71 posiada wysokiej jakości akumulator, któremu zawdzięcza ona jednocześnie swoją moc. Akumulator szybko się ładuje (15-30 min), a pojedyncze jego naładowanie pozwala wykonać nawet kilkaset cykli wiązań (maksymalna ich ilość to 400). Sprawdzi się więc głównie w zakładach charakteryzujących się lekką formą produkcji. Lekkość i poręczność wiązarki będzie idealnie współgrać z branżami papierniczymi oraz lżejszymi materiałami budowlanymi. Decydując się na jej zakup będziemy mieć pewność, że nasze produkty zostały zapakowane w sposób dokładny i całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze, że dotrą do celu w nienaruszonym stanie.

 

Konkurencyjne dla maszyny Strapex STB 71 wiązarki?

Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań – zapytaj o nie naszego doradcę.