Jak działa wiązarka półautomatyczna?


Ręczna wiązarka półautomatyczna to prosta zarówno w konstrukcji, jak i obsłudze maszyna pakująca. Jej niewielki koszt oraz wysoka wydajność, którą gwarantuje, sprawia, że wielu przedsiębiorców decyduje się na jej zakup. Dzięki swoim zaletom, w tym wielofunkcyjności, używa się jej w dużych, dynamicznie rozwijających się zakładach, jak i w firmach, które rozpoczynają dopiero swoją działalność produkcyjną lub transportową. Niezależnie jednak od miejsca jej użytkowania, wiązarka półautomatyczna zawsze sprawdza się niezawodnie i bez zastrzeżeń. Ważne jednak, aby stosowana była zgodnie z jej przeznaczeniem oraz aby właściwie ją serwisować.

Wiązarka półautomatyczna Cyklop CMT 50 to doskonały przykład niemieckiej precyzji oraz wyjątkowej dokładności. To jednocześnie podstawowy model maszyny wiążącej, który może przydać się przedsiębiorstwom wykonującym dziennie tylko niewielką ilość wiązań. Nie oznacza to jednak, że urządzenie to nie zaspokoi potrzeb firm pakujących większe ilości paczek i ładunków. Wręcz przeciwnie, wiązarka półautomatyczna Cyklop CMT 50 sprawdzi się równie dobrze w obu przypadkach.

Zanim jednak wybiorą Państwo wiązarkę Cyklop CMT 50, zachęcamy do zapoznania się ze schematem jej działania. Wiązarka ta różni się bowiem od wiązarek automatycznych. Napinanie taśmy podczas jej pracy odbywa się całkowcie manualnie, za pomocą wygodnej dźwigni. Uzyskując odpowiednie i bezpieczne naciągnięcie, operator wiązarki może zadecydować o rozpoczęciu automatycznego zgrzewania taśmy. W ten sposób, pewnie i stabilnie zabezpieczy on pakowany w danej chwili towar. Owa półautomatyczność wiązarki pozwala w pełni kontrolować operatorowi każde wiązanie, przy czym wykonanie zgrzewu, czyli typowo mechaniczna czynność, odbywa się już w pełni automatycznie.

Oferowana przez nas wiązarka Cyklop CMT 50, mimo niewielkich rozmiarów, jest w stanie wykonać ponad 100 wiązań na minutę. Dodatkowo szybko się ładuje i nie sprawia większych problemów podczas obsługi. Zapewnia dokładne i pewne zgrzewanie, odpowiadające sile naciągu sięgającej nawet 2300 N. Dostosowana jest ona do pracy z taśmami poliestrowymi (taśmy PET) oraz polipropylenowymi (taśmy PP), o różnych szerokościach i grubościach. Wybierając jednak taśmę, należy dostosować ją do pakowanego ładunku – jego wytrzymałości i surowca, z którego jest wykonany. Posiadając dokładne informacje o charakterze ładunku, możemy wybrać właściwą taśmę pakującą oraz odpowiednią do niej maszynę wiążącą.

Właściwie dobrana taśma wraz dobrej jakości wiązarką pomoże zwiększyć wydajność pracy zakładu i przyspieszy procesy zachodzące w firmie. Nie zwlekaj zatem z zakupem idealnej dla siebie i dla Twojej firmy maszyny pakującej.

 

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat wiązarki półautomatycznej?

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci niezbędnych informacji.