Czym są wiązarki taśmowe?


Działające od lat na rynku przedsiębiorstwa oraz nowe firmy wciąż poszerzają zakres swojej działalności. W oparciu o precyzyjnie przygotowane strategie rozpoczynają one działalność w nowych segmentach przemysłu lub tworzą nowe działy produkcji. Wraz z ich rozwojem oraz kolejnymi sukcesami zwiększają się także ich potrzeby. Wśród tych najważniejszych znajduje się między innymi zakup nowych i sprawdzonych przez inne firmy maszyn pakujących. W branżach zajmujących się produkcją i transportem jednymi z najbardziej trafionych i korzystnych inwestycji są wiązarki taśmowe.

Nasi faworyci

Niezawodne i niezwykle dokładne w swojej pracy wiązarki taśmowe są maszynami o bardzo dużej wytrzymałości. Zasługą tego jest ich profesjonalne wykonanie, właściwy serwis oraz wysokiej jakości materiały, z których są skonstruowane. Nasze ponad 25 letnie doświadczenie w sprzedaży oraz serwisie maszyn pakujących pomogło nam wybrać najlepsze i najbardziej wydajne wiązarki. Wśród naszych faworytów znalazły się bowiem wiązarki taśmowe niemieckiej firmy Cyklop, włoskie maszyny Messersi oraz wiązarki marki ITATOOLS. Te nowoczesne maszyny wiążące sprawdzały się zawsze i nadal sprawdzają się w małych, a także dużych zakładach produkcyjnych.

Ręczne wiązarki wykorzystujące do pakowania taśmy poliestrowe (taśmy PET) oraz taśmy polipropylenowe (taśmy PP), choć niewielkich rozmiarów, mogą pakować nie tylko małe paczki, ale również duże ładunki umieszczone na paletach. Przydatne są w szczególności przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają działania produkcyjne, ale również tym, którzy nie posiadają w swoim zakładzie miejsca na rozbudowane linie pakujące.

Wiązarki ramowe, zwane potocznie stołami wiążącymi, są z kolei przydatne tam, gdzie dokonuje się pakowania dużych ilości paczek i kartonów. Firma Cyklop zadbała o to, aby każdy nabywca tego typu wiązarki taśmowej mógł dopasować jej tryb pracy do rozmiarów pakowanego w danej chwili ładunku. Wiązarki te są niezwykle precyzyjne i jednocześnie bardzo wydajne. Bez obaw można więc wesprzeć nimi system pracy każdego zakładu, ale również istniejących już linii pakujących.

Wśród wiązarek taśmowych znajdują się również nowoczesne wiązarki pionowe oraz poziome. Dostosowane są one do pracy z rozbudowanymi liniami, dzięki czemu ich działanie w łatwy sposób można zsynchronizować z innymi urządzeniami, takimi jak chociażby podajniki palet, owijarki folii stretch, roboty paletyzujące. Przeznaczone są one do pakowania dużych i ciężkich ładunków, w tym również paletowych. Doskonale sprawdzą się w zakładach, w których pakuje się duże ilości towaru. Wbudowane w nie funkcje oraz wysokiej jakości głowice gwarantują długoletnią wytrzymałość.

Będąc ponad 25-letnim serwisantem urządzeń firmy Cyklop, oferujemy nie tylko sprzedaż wiązarek taśmowych, ale również pomoc w sytuacji awarii lub chwilowego przeciążenia maszyny. Dla naszych doświadczonych specjalistów praca z wiązarkami Cyklop nie ma żadnych tajemnic.

 

Potrzebujesz jeszcze więcej informacji o wiązarkach taśmowych?

Zadzwoń do nas i zapytaj naszych doradców.