Zaklejarki ręczne i automatyczne

Zaklejarki to niezwykle przydatny sprzęt, wykorzystywany podczas pakowania do zaklejania kartonów z tektury litej lub tektury falistej. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób okleisz towar, dzięki czemu będziesz miał stuprocentową pewność jego bezpieczeństwa podczas transportowania.

Rodzaje zaklejarek

Zaklejarki dzielą się na dwa rodzaje:

  • Zaklejarki ręczne – wykorzystują dwa rodzaje taśm podgumowanych – zwykłe oraz wzmocnione włóknami. Pociągnięcie dźwigni lub naciśnięcie przycisku uruchamia procesy, w które wlicza się mierzenie, nagrzewanie, nawilżanie oraz podawanie pasków taśmy podgumowanej operatorowi. W ofercie Tezaurus reprezentowane są przez urządzenia Hade BP 754E, 555 eMA, BP 755ES i Matic 80 oraz Cyklop B6 i C25.
  • Zaklejarki automatyczne – przeznaczone do seryjnego zaklejania kartonów w zakładach produkcyjnych. Klapy łączone są przez zaklejarkę jednocześnie z góry i z dołu z wykorzystaniem taśmy podgumowanej, zarówno zwykłej, jak i wzmocnionej włóknami. W ofercie firmy Tezarusus ten typ zaklejarek reprezentowany jest przez urządzenie Zumet. Dzięki tej zaklejarce automatycznej będziesz mógł zabezpieczyć od 12 do 15 kartonów na minutę.

Zaklejarka automatyczna do taśmy papierowej

Zaklejarki – materiał eksploatacyjny

W zaklejarkach podstawowym materiałem eksploatacyjnym jest taśma podgumowana. Wykonana jest ona ze specjalnego papieru Kraft, produkowanego z włókien pierwotnych oraz makulatury oraz pokrytego klejem roślinnym, co czyni z niej produkt bezpieczny dla środowiska. Co więcej, materiały mogą być zaklejone taśmą podgumowaną również w przypadku zabrudzonych, zakurzonych czy wilgotnych powierzchni. Jej wytrzymałość i odporność na wstrząsy jeszcze bardziej utwierdzają w przekonaniu, że jest to materiał idealny do zabezpieczenia towarów przeznaczonych do transportu.

Taśma papierowa podgumowana do zaklejarki

Zapytaj!

Wyślij do nas swoje zapytanie, korzystając z formularza obok.

Zapraszamy do kontaktu!

Zadaj pytanie: